Určite sme už každý z nás zažil z času na čas nejaký ten menší, niekedy väčší problém s pripojením online. Ako si pomôcť? Opíšem pár častých a reálnych problémov a následne opíšem možné riešenie. Ak momentálne problémy s pripojením nemáte, tieto rady sa zídu, pretože človek proste nikdy nevie. Dnes ak má človek problém pripojiť sa na sieť, to ako keby prestal existovať. Musíme si teda vedieť dať rady.
• Ak používame notebook len pomocu baterky, ide akosi pomaly – Notebook v tomto prípade „vycíti“ že funguje len z batérie a zapne núdzový režim. To znamená, že podáva iba taký výkon, aby batéria vydržala čo najdlhšie. V notebooku teda nájdime možnosť power managment a núdzový režim vypnime. Avšak počítajme s tým, že batéria vydrží menej.
• Mal by sa na dlhšiu dobu našej neprítomnosti router odpojiť?– Tak v prvom rade by sme mali používať predlžovací kábel. Routeru škodí, ak ho každý deň vypíname z klasickej zástrčky. Avšak aj tak je diskutabilné, či je potrebné, vypínať ho každý deň. Myslím, že to nie je treba. Ale ak ideme preč na viac dní, možno na mesiac, odpojiť by sme ho mali z dôvodu šetrenia elektrickej energie. Taktiež prestane existovať ohrozenie úderom blesku.
• Chceme stiahnuť film a následne ho napáliť na DVD– Majme prosím na mysli, že klasické DVD má kapacitu len 4 GB. Takže radšej stiahnime film s veľkosťou 2 GB, alebo 3 filmy s veľkosťou 1 GB. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak DVD napálim s maximaálnou zabranou kapacitou, tak DVD sa nechce načítať, alebo film seká. Ak však chceme niečo viac, kúpme DVD Dual Layer s kapacitou až 8 GB.
• Problém s wi- fi pripojením- Odporúčam stiahnuť si aplikáciu Wi- fi Analyzer, ktorá nám ukáže vyťaženie wi- fi siete v miestnosti, ktorej sa práve nachádzame. Ak nám wi- fi nejde u nás na počítači, riešime to pomocou možnosti pripojenie a sieť v ovládacom paneli.