Pena či mydlo


Spomeňte si na svoje prvé holenie . Prvé chĺpky išli dole jednou radosťou. No čím ste sa holili častejšie z tým ste zarastali viac a viac. Minulosti sa holilo mydlom teda , mydlovou penou , a dnes penou na holenie. Ale v dnešnom článku sa pozrieme na to , aký je rozdiel medzi mydlovou penou , a penou na holenie.

 ruční mýdlo

Mydlo – mydlová pena

 

Tento spôsob je najstarší na svete , ktorý sa používa do dnes. Pomocou štetky ste vedeli docieliť bohatú penu ktorá dokázala ochrániť pokožku tváre pred ostrov žiletkou. Základom peny je glycerín ktorý spôsoboval lepšie kĺzanie žiletky a hydratáciu tváre. No mydlo je náročnejšie ako pena na holenie. Odporúča sa mydlovou penu zmiešať z teplou vodou a jemných vrstvách nanášať na tvár. Problém ale je že mydlová pena rýchlo vyschýna , a pri holení spôsobuje rany. Ak chcete. Aby vám pena nevyschýnala musíte nanášať ďalšiu , alebo sa rýchlo oholiť . Čas holenie pri mysle je cca 20 minút pri dobrom a kvalitnom holení. 

 mladý muž a holení

Pena na holenie

 

Zloženie peny je veľmi podobné ako pri mydle teda výborne kĺzavé vlastnosti a bohatá pena. Najväčší rozdiel je ale v konzistencii pretože je mäkšia má bohatú penu. Medzi krémami v nádobe a krémami v tube nie je žiadny rozdiel , ide len o to čo je pre vás pohodlnejšie. Ak častejšie cestujete , je oveľa lepšie ak si zo sebou zoberiete penu v tube. Najväčšou výhodou peny je že si dokáže odmerať aké množstvo potrebujete. Ďalšia ale obrovská výhoda je rýchlejšie vytvorenie peny ktorá má výbornú hustú konzistenciu. Na druhej strane má aj nevýhodu a to takú že má kratšiu výdrž oproti mydlu ktoré vydrží aj rok. Použitie je veľmi jednoduché. Pred tým ako vytlačíte penu von z tuby , veľmi dobre zariaste , aby sa vytvorila pena. Potom vytlačte penu von v malom množstve a naneste na tvár. A samotný efekt zbadáte po holení. Samotný výber je už na vás. Ale určite odporúčam penu na holenie v tubách. Nie len že má bohatú konzistenciu ale má lepší efekt holenia ako klasické mydlo. Miki.